Gáborík konečne skóroval, Rangers ale prehrali s Floridou 1:3

22.03.2013 Celý región

New York (TASR) - Štyria slovenskí hokejisti bodovali v noci na piatok v zámorskej NHL. Gólové suchoty po siedmich zápasoch konečne prerušil útočník NY Rangers Marián Gáborík. Jeho deviaty gól v skrátenej sezóne ale jeho mužstvu na domácom ľade nepomohol, "jazdci" prehrali s Floridou 1:3. K výhre hostí prispel gólom útočník Tomáš Kopecký, pre ktorého to bol už 12 presný zásah. V tomto ročníku nazbieral už 20 bodov (12+8) a tie ho radia v tímových štatistikách na prvé miesto.
Tretím Slovákom, ktorému sa podarilo skórovať bol obranca Ľubomír Višňovský. V 27. minúte dostal svoj tím do vedenia 2:1 v domácom súboji s Montrealom, Islanders však prehrali 2:5. Brankár Montrealu Peter Budaj presedel stretnutie znova iba na striedačke.
Už ôsmu asistenciu si na svoje konto pripísal obranca Bostonu Zdeno Chára. Aj vďaka jeho "príspevku" Bruins vyhrali v Ottawe 2:1 a Chára strávil na ľade tradične veľkú porciu minút - 26:28.